Slovak Czech Dutch English French German Greek Hungarian Polish Turkish
Sunday, 03 July 2016 16:44

Honday 2016 Czech Republic

Written by

Honday 2016 Czech Republic s účastí členů Hondacc.eu, silniční okruh Vysoké Mýto, 1.7. - 3.7.2016.

Z leva: Terezka, dial, HIGHTY, Mikey, Dan

Pokračujem druhým najbežnejším modelom a to silným športovým benzínovým sedanom s motorom 2.4 i-VTEC a jeho skromnejším bratom 2.0 i-VTEC

 

VIN (Vehicle identification number) je tvorený sedemnástimi znakmi.

Tento príklad je z faceliftu siedmej generácie honda accord sedan, benzín. Predfacelift model má nejaké drobné zmeny v kóde prevodovky a motora.

JHMCL76807C200001

JHM= A
CL7= B
6 C
8= D
0= E
7F
C= G
200001H

Ahojte,

 

pripravil som si pre Vás môj prvý článok. Ide o dekódovanie ročníku, motora, výbavy podľa VIN.

 

VIN (Vehicle identification number) je tvorený sedemnástimi znakmi.

Tento príklad je z faceliftu siedmej generácie honda accord sedan, diesel. Predfacelift model má nejaké drobné zmeny v kóde prevodovky a motora.

JHMCN15207C20001

JHM= A
CN1= B
5 C
2= D
0= E
7= F
C= G
200001H

Wednesday, 06 January 2016 16:01

Zhodnotenie roku 2015 s HondAcc.eu

Written by

Rok 2015 ? Ako to celé začalo ?

Ospravedlňujem sa za neskorú sumarizáciu, avšak ku koncu roka som nebol ani doma.

Keďže všetci robia čiaru za starým rokom a hodnotia čo bolo dobré a čo bolo zlé, my tiež nebudeme výnimkou. Pýtate čo sa stalo v roku 2015 ?

 

V podstate všetko, pretože v roku 2015 sa hondacc zrodil. Neskutočne ma štvalo, že na SK/CZ neexistoval web, ktorý by obsahoval návody, rady pre majiteľov moderných mašiniek Honda s i-VTEC, i-CTDi & i-DTEC. Všetci riešili len Hondy z 90.-tých rokov a pre tieto moderné kúsky neostával priestor. Keď som potreboval niečo ohľadom Hondy vyriešit, musel som preliezť Nemecké, Anglické alebo Americké stránky, aby som sa vôbec k niečomu dopátral.

Zrodila sa myšlienka a padla mi ho oka doména HondAcc, ktorá je skratka pre Honda + Accord, alebo aj HondACC.eu = Honda + Accord + Civic + CRV. Teda najpopulárnejšie modely na Slovensku-Česku.

Túto doménu som zaregistroval 29.12.2014. Následne v dôsledku nedostatku času som stránku vybudoval a spustil v marci, kde som začal písať prvé články s mojimi overenými postupmi.  Nasledne aj facebook skupinu, kde sa začala formovať komunita skvelých ľudí.

V polke apríľa som sa dostal do kontaktu so skvelým programátorom  Ondrejom a firmou AM-Creative, pomocou ktorých sme už začiatkom mája vytvorili druhú a aktuálnu verziu stránky, ktorá sa stále len jemne upravuje.

 

Čo sme doteraz dosiahli ?

Teraz príde na rad trochu čísel.

Doteraz sme vypublikovali len 20 článkov, avšak ďalšie sa pripravujú a čaká sa len na finálnu úpravu.

Facebook skupina ma 151 členov https://www.facebook.com/groups/HondAcc.eu/ a novo vytvorená FCB fanpage ma 81 odoberateľov https://www.facebook.com/HondAcc.eu/ 

Stránka ma od polovice mája návštevnosťo vo výške 46371 zhľiadnutí.

 

 

 

Najhlavnejšia čast HondAcc-u je fórum.

Na fóre je zaregistrovaných 68 Užívateľov, pripravených kedykoľvek poradiť, alebo dostať radu v prípade problému.

Za pól roka vzniklo na fóre 1730 príspevkov v 212 témach,

 

Prehľad najpopulárnejších tém za rok 2015:

 

Ďalšie štatistiky spojené s uživeteľmi ohľadom najaktívnejšich uživeteľov, najpopulárnejších profilov a najvačším počtom poďakovaní.

 

 

 

V prípade nápadu, idei, alebo námetu na článok. Alebo viete ako vylepšit toto fórum alebo chcete pomocť ku chodu HondAcc.eu, neváhajte nás prosím kontakotvať na mailovej adrese: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it..

 

To je ohľadom čísiel všetko. Ak sa pozreme spätne na rok 2015, tak bol docela úspešny, avšak osobne ma mrzí smerovanie Hondy, čo sa týka retail segmentu.

V roku 2015 zastavili predaj a výrobu modelu Accord pre Európu, čo znamená, že žiaden Accord 9G sa k nám oficiálne nedostane. Prečo ? Pretože z nepochopiteľných dôvodov sa sťažujú na malú predajnosť modelu. Ale ak niekto vystaví na Autosalóne Accord 8G Tourer v Lifestyle/Elegance výbave s manuálnými látkovými sedačkami bez xenónov a v manuály s nevýrazným šedým lakom ? Pozrete sa vedľa a tam stoji C-Class, Mazda 6 atd v skoro najvyšších výbavach, tak je to na zamyslenie ako lákajú nových zákaznikov.

Je zjavné, že Honda sklopila uši a orientuje sa na modely ako Jazz, Civic a CRV. CRV-ku zobrali 2.4VTEC, pridali 1.6 i-DTEC BiTurbo s konečne skvelým automatom s 9 stupnami od firmy ZF (Ako to robia ostatné prémiové značky v segmente bmw, merc, audi), avsak k 2.0 i-VTEC ponúkaju len starý 5 stupnový CVT automat.

Civicu pridali civilnejsi TypeR, ktorý je daily vyuziteľný a praktický s 5 dvermi, avšak veľmi rýchly na okruhoch za veľmi lákavu cenu. Klasickým verziam ostal atmo 1,8 VTEC, ktorý chcú tiež nahradiť 1.5 Turbo a vytvorit TypeS 1.5Turbo okolo 200PS. Avšak odvážia sa postaviť aj voči konkurencii nejakým 1.5Turbo s 9AT ? Nový prelomový rok bude asi zlomový a Honda nadorbo opustí Atmo benzíny ?

Kto však chce komfortné a rýchle zvezenie na dlhé trasy plus reprezentatívnu limuzínu, neostáva nič iné ako prejsť ku konkurencií. To zamrzí najviac, keď Honda má na to vytvorený model a techniku vo svojej dcérskej firme a to Acura TLX. Vyrábaju ju vo všetkych variantoch s 2.4 VTEC, 3.5 VTEC aj ako hybrid, takisto aj ako prednokolku, alebo aj s SH-AWD, aj s manuálnou 6 stupňovou alebo 9 stupňovou Automatickou prevodovkou. Prečo potom keď tú techniku má k dispozícií, nespraví ako v minulosti s Acurou TSX 1.-2.gen, ktoru oholili od výbavy, pridali dieslový motor a spravili Accord 7. a 8.Gen ? Tieto otázky sa pýtam sám seba dookola. Avšak oživili starých "Phoenix-ov" NSX a čoskoro aj S2000. Len kto si ich bude môcť dovoliť je stále otázne.

 

Za tím HondAcc.eu Vám prajeme všetko najlepšie do nového roku 2016, aby bol ešte úspešenjší ako predošlý. Veľa radostných chvíľ vo "VTEC-u", zábavy s krúťakom CTDi/DTEC a hlavne veľa kilometrov bez nehody a poruchy s vašou Hondou!

Ak to práve čítate, tak Vám a zároveň všetkým participujúcim na HondAcc.eu by sme chceli POĎAKOVAŤ!!!

PS: Potešíme sa každému komentáru, feedbacku, zdieľaniu stránky. PF 2016 !

 

 

 
Saturday, 10 October 2015 22:05

Agrokomplex Nitra 2015 || Autosalon

Written by

Fotky z Autosalonu (Agrokomplexu) z Nitry 10.10.2015 od uzivatela Rusinko.

Dakujeme

 

 

 

 

 

 

 

 

Wednesday, 22 July 2015 20:43

Promo materialy Honda Accord 7G 2006

Written by

V poslednej dobe som sa stretol s rozpakmi a nejastnostami  ohladom hmostnosti 2.4 VTEC vs 2.2 i-CTDI, vybavy  a inych parametrov.

Preto prinasam brozurku o Honda Accord 7G z roku 2006, teda tesne po Facelifte a prinasa rozne zmeny.

V spominanej brozurke si mozete pozriet ake rozne kombinacie farby koze a farby laku boli mozne, ake rozne kombinacie motorizacie a vybavy, ako vyzerali priplatkove OEM kolesa a ake parametre v skutocnosti facelift mal.

Jedna sa o brozurku z Anglicka (UK), ale ta je na 99% totozna so Slovenskou.

Paradoxne TOP modelom a hlavne prezentovanym Honda Accord vo vybave Execuitve E s ADAS (adaptivnym tempomatom) so svetlo kozenym interierom s imitaciou dreva, motorizaciou 2.4 VTEC a farbou laku "Dark Mocca Pearl".

 

Enjoy !

 

 

 

Nový web, nové možnosti & nová funkcionalita

 

          Možno sa pýtate: "Prečo nový web?" , "Prečo vlastne táto stránka ?". Odpoveď je jednoduchá a to, že všade kam sa pozriete na SK & CZ kluby, tak sa 99% riešia hondy z 90.tých rokov. Na svoju dobu to boli TOP autá (jedného civica som tiež mal), avšak väčšina ľudí sa chce posunúť vpred a vychutnávať si novodobú techniku a vymoženosti Hondy.  Ked si pozriete tieto kluby, tak zistíte, že 1 z 20-30 príspevkov sú práve venovan týmto Hondám z 90.tých rokov, ktoré maju poväčšinou mladí chlapci.