Slovak Czech Dutch English French German Greek Hungarian Polish Turkish
Welcome, Guest
Username: Password: Remember me

TOPIC: Klima

Klima 29 Jun 2016 21:17 #31

  • HIGHTY
  • HIGHTY's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posts: 361
  • Thank you received: 10
  • Karma: 0
Takže moje zkušenosti s klimou u po FL 2006, sedan, 2.2 i-CTDi...

Loni v červnu fungovala a krásně chladila, nevím jak kdo má zkušenosti, ale nikdy jsem jí nedával na méně než 24°C, i když venku bylo jen 22°C, protože pod 24°C klimatizuje, alespoň mě, brutálně studeně, že jsem to na jiném autě nezažil. No a ke konci června ze dne na den přestala chladit. Dojel jsem na kontrolu těsnosti a její naplnění, kdy alespoň u 2.2 i-CTDi je objem 480 g chladiva. Byla prázdná a doplnili 475 g, kontrola těsnosti byla OK, nikde žádný problém, že by unikala, od té doby fungovala.

Letos jsem byl v březnu jen na desinfekci, od loňského roku a naplnění fungovala klima parádně, chladila do května, pak jsem nejezdil, začal jsem jezdit po 6 týdnech a týden fungovala a pak zase ze dne na den přestala. Dneska jsem byl na doplnění a odsáto 80 g, doplněno 480 g, těsnost zase OK.

Takže nějak jí nechápu :-D Kdyby byl menší únik, kdyby nechladila hnedka po zimě, přeci jen v zimě použití moc není, ale funguje po zimě 2-3 měsíce a pak umře ze dne na den. A nechápu, jak se může vyprázdnit v podstatě úplně, a při kontrole před doplněním, je těsnost OK.

No tak holt každoročně budu doplňovat, neb nevím, kde hledat unikání. Jen nevím, zda doplnit hnedka po zimě a nebo počkat, až zase bude mrtvá. Zkusím po létě při desinfekci, zda lze jen změřit, kolik je tam náplně a pak po zimě, zda to neuniká postupně, ale i s málem to pak chladí parádně...

Suma sumárum:

náplň 480 g u 2.2 i-CTDi, takže kde se platí 1,- Kč za 1 g, tak člověk hnedka ví, na co ho to vyjde...
HONDA ACCORD 2.2 i-CTDi sedan, EXECUTIVE, r.v. 2006 po facelift
The administrator has disabled public write access.

Klima 29 Jun 2016 22:54 #32

  • i-vtec
  • i-vtec's Avatar
  • Offline
  • Platinum Member
  • Posts: 404
  • Thank you received: 5
  • Karma: 0
no najvetsia chyba je klimu nepouzivat v zime , odrosuje okna a udrzuje ju to tiez ... a mozno je len servis kam chodis na hovno ... skusil by som iny .. mne unika pomaly ,ale neriesim to lebo tak maly unik by najskor nenasli a rozoberalo by sa auto a kopu hodin na zaplatenie servisu .. kazdy by hned menil chladic a kde co ... az bude vacsi unik necham to skontolovat tiez ...
The administrator has disabled public write access.
Time to create page: 0.090 seconds
Powered by Kunena Forum