Slovak Czech Dutch English French German Greek Hungarian Polish Turkish
Welcome, Guest
Username: Password: Remember me

TOPIC: Problém s AT prevodoukou

Problém s AT prevodoukou 08 Oct 2017 12:49 #1

  • Rusinho
  • Rusinho's Avatar
  • Offline
  • Premium Member
  • Posts: 84
  • Karma: 0
Ahojte accorďáci :vtec

Chcem od vás info či mal s tým niekto taký problém ako ja.
Na mojej accorde 2.4 v AT mi raz za čas nie často ked ráno naštartujem nede zaradiť D alebo R s polohy P.Knoflík ktorý je na riadacej páke ktorý sa stláča aby som mohol zaradiť niektorý z režimov nejde zatlačit uplne a tým mi niekedy auto nedovolí zaradiť.
Pár minút sa potrápim a hlavne ked poriadne postláčam brzdový pedál kvazí ako keby som ho napumpoval vtedy knoflík na páke sa uvolní a ide v pohode zaradiť. :)

Podotýkam že auto nestoji v kopci pod záťažou takže to nieje dvovo preco niekedy nejde vyradiť s polohy P.
Inak prevodovka radí krásne hladko netrhá nešklbe nič len toto ma občas zaskočí. B)

Viete kde môže byť problém?Viem že kvázi keď zaradím do polohy P tak do prevodovky medzi zuby vojde kvázi také zabezbecenie-tyč kvoli pohnutiu sa vozidla v kopci.Myslíte že tam bude teda problém?

Auto ma momentálne 250 000km a olej v AT bol menení pri 220 000km.
The administrator has disabled public write access.

Re:Problém s AT prevodoukou 08 Oct 2017 17:57 #2

  • DworiBak
  • DworiBak's Avatar
  • Offline
  • Platinum Member
  • Accord CW3
  • Posts: 501
  • Thank you received: 25
  • Karma: 9
Spínač na pedálu funguje. P se musí dávat s ruční brzdou, je to jen zajištění čepem,které se rádo ohne.


Odesláno z mého MI NOTE Pro pomocí Tapatalk
The administrator has disabled public write access.

Re:Problém s AT prevodoukou 08 Oct 2017 18:38 #3

  • Denis Witzku
  • Denis Witzku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Member
  • Posts: 364
  • Thank you received: 1
  • Karma: 0
není to napojený jenom na brzdovej spínač? tam by na tlaku nemělo záviset. nikdy jsem to nezkoušel, ale podle mě stačí jenom lehce sešlápnout
The administrator has disabled public write access.

Problém s AT prevodoukou 09 Oct 2017 13:00 #4

  • durketa
  • durketa's Avatar
  • Offline
  • Senior Member
  • Accord 7g 2.4 A/T
  • Posts: 73
  • Karma: 0
ja som mal to iste a mal som zly spinac brzdovych svetiel ktory blbol raz isiel a raz nesiel skus ho vymenit a uvidis ja som daval druhovyrobu a stal cca 15 €
The administrator has disabled public write access.

Problém s AT prevodoukou 09 Oct 2017 21:27 #5

  • Rusinho
  • Rusinho's Avatar
  • Offline
  • Premium Member
  • Posts: 84
  • Karma: 0
Aha super zajtra idem do Hondy to dat pozriet tak uvidime.Dikes za radu.
The administrator has disabled public write access.

Problém s AT prevodoukou 13 Oct 2017 14:34 #6

  • Chris
  • Chris's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • Posts: 1148
  • Thank you received: 38
  • Karma: 18
no ako pomohlo ?
The administrator has disabled public write access.

Problém s AT prevodoukou 17 Oct 2017 12:37 #7

  • Rusinho
  • Rusinho's Avatar
  • Offline
  • Premium Member
  • Posts: 84
  • Karma: 0
:vtec 28.10.2017 som objednaný v Honde.Pozru mi to kde moze byt problém.Jazdím momentálne týždeň a zatial uplne v pohode dá sa bez problémov vyradiť s P do D alebo R. Je to fakt iba občas uvidíme. B)

28.10 som už rovno naplánoval aj výmenu oleja v AT takže po 40000km prevodovka dostane opet čo si zaslúži aby radila tak hladko ako doteraz. B) :super Zatial spokojnosť.
The administrator has disabled public write access.

Problém s AT prevodoukou 04 Nov 2017 18:36 #8

  • Kendikus
  • Kendikus's Avatar
  • Offline
  • Senior Member
  • Posts: 50
  • Karma: 0
Ahoj jak jsi dopadl? Vsechno v pohode o vymene nebo probůem zustal? Radis doufam vzdy jen se seslapnutym brzdovym pedalem? O tom, ze by se melo radit se zatazenou rucni brzdou nevim. Me to jde i bez ni.
The administrator has disabled public write access.

Re:RE: Problém s AT prevodoukou 04 Nov 2017 19:50 #9

  • Denis Witzku
  • Denis Witzku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Member
  • Posts: 364
  • Thank you received: 1
  • Karma: 0
Kendikus wrote:
Ahoj jak jsi dopadl? Vsechno v pohode o vymene nebo probůem zustal? Radis doufam vzdy jen se seslapnutym brzdovym pedalem? O tom, ze by se melo radit se zatazenou rucni brzdou nevim. Me to jde i bez ni.
to jsi Dworibaka špatně pochopil, jenom drobně poradil, abys před tím než dáš P dal ručku,abys to neměl opřený o ten kolíček na P. já osobně jezdím s automatem už přes 20 let a ručku moc nepoužívám, občas v kopci a hrozně nerad v zimě, to si raději najdu stání na rovině. a když už to dávám na ručku,tak to o ní opřu na neutrál a pak hodím P
The administrator has disabled public write access.

Problém s AT prevodoukou 10 Nov 2017 12:00 #10

  • Rusinho
  • Rusinho's Avatar
  • Offline
  • Premium Member
  • Posts: 84
  • Karma: 0
Tak dnes problém odstránení. :vtec

Bol to ten brzdový snímač ktorý bol zaoxidovaný.Elektrikár mi ho dal do poriadku očistil osetril a šlapeme ďalej bez problémov a bez investic :cheer:

V prípade že by sa to znova objavilo tak sa bude objednávať origo brzdový snímač v honde cena origo snímača je 56eur čo je pohoda. :)

Ešte mi v honde vraveli pred opravou že niekedy je to elektromagnet ktorý je pri páke a ten nedovolí vyradiť s polohy P do D napr a ten elektromagnet má naveznost na brzdový spínač.Toto ale nebol moj problém. :vtec

Takže tolko.
The administrator has disabled public write access.
Time to create page: 0.131 seconds
Powered by Kunena Forum