Slovak Czech Dutch English French German Greek Hungarian Polish Turkish
Welcome, Guest
Username: Password: Remember me
  • Page:
  • 1
  • 2

TOPIC: Změna volantu

Změna volantu 02 Mar 2016 07:25 #1

  • Job!k
  • Job!k's Avatar
  • Offline
  • New Member
  • Posts: 14
  • Karma: 0
Řešil tu někdo výměnu volantu za jiný:
1. A7G po/fl
2. A8G
3. Civic 8g
4. Nebo nějaký jiný ...

Kladené otázky:
a) jak je to s tisícihranem?
b) připojení airbagu?
c) připojení multifunkce (tempomat, ovládání rádia, palubní PC a jiné)?

Zajímá mě zda k tomu někdo zjišťoval info, abych tím zbytečně neztrácel čas :super





Honda Accord tourer TypeS
CM2, K24A3 2003

Honda CRX i-VT
EE8, B16A1 1991
Last Edit: 02 Mar 2016 09:16 by HIGHTY.
The administrator has disabled public write access.

Změna volantu 02 Mar 2016 09:15 #2

  • HIGHTY
  • HIGHTY's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posts: 361
  • Thank you received: 10
  • Karma: 0
Ty 8G jsou stejné, krom tedy loga a pak jeden s a druhý bez ovládacích prvků palubáku. Mě se osobně víc lígí A7G, je tokvý vzdušnější, není ten střed tak nakynutý, široký, jako u těch 2 z 8G a má i větší tlačítka, ne kolébkové, takže lepší funkčnost i po slepu ;-)

výměna by neměl být problém, tady je volat po výměně by "varuj" ;-)

HONDA ACCORD 2.2 i-CTDi sedan, EXECUTIVE, r.v. 2006 po facelift
Last Edit: 02 Mar 2016 09:20 by HIGHTY.
The administrator has disabled public write access.

Změna volantu 02 Mar 2016 09:59 #3

  • i-vtec
  • i-vtec's Avatar
  • Offline
  • Platinum Member
  • Posts: 404
  • Thank you received: 5
  • Karma: 0
nechapem zmysel, mne sa ovela viac paci A7G volant ci S2000 ako tento kysnuty :D .. to koby som vravel ze CTR 7G ma kormidlo :D co ten volant si daval kazdy v cetne mna na 6G a podobne..
The administrator has disabled public write access.

Změna volantu 02 Mar 2016 20:18 #4

  • Mikey
  • Mikey's Avatar
  • Offline
  • Senior Member
  • Posts: 58
  • Karma: 0
Ja som napriklad menil predface volant za poface chcel som sem dať aj navod ale nejako som sa k tomu nedostal potom napriklad aj pasuje predfl airbag do pofl volantu moj pofl volant mal ine konektory na tlacidlach ako predface napriklad ale kedže cela kabelaž pasuje a možeš nechať aj predfl tlačidla tak to nieje problem ja som mal ak pofl tlačidla tak som to iba preskladal ako puzzle je to praca na cca 25minut prvykrat mi to trvalo dlhšie kym som prišiel na všetky veci ako sa odpajaju :)
The administrator has disabled public write access.

Změna volantu 02 Mar 2016 22:15 #5

  • DworiBak
  • DworiBak's Avatar
  • Offline
  • Platinum Member
  • Accord CW3
  • Posts: 501
  • Thank you received: 25
  • Karma: 9
Tisícihran je stejný,pak záleží dle výbavy jestli máš multifunkčí,či ještě podsvícené ovládače.Pokud ne musíš měnit i kroužek pod volantem. Co vím ta C8G má airbag dvouzonový takže zapojení je jiné.
The administrator has disabled public write access.

Změna volantu 31 May 2016 10:43 #6

  • Chris
  • Chris's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • Posts: 1148
  • Thank you received: 38
  • Karma: 18
Mne sa zda, ze C8G volant ma 2 patronovy Airbag a A7G 1 patronovy, alebo naopak.

Vraj nepasuju kocnkovy, ale po precvkani jo, elegantnejsie by bolo spravit redukciu. :yes

Avsak zapojit aj nevyuzite tlacidla.
The administrator has disabled public write access.

Změna volantu 05 Sep 2016 13:36 #7

  • pajo
  • pajo's Avatar
  • Offline
  • Senior Member
  • Posts: 43
  • Karma: 0
chalani prosim vas ako to je s podsvietenim volantu? menil som volant, zrejme z anglicana, v konektore ovladacov bol jeden kablik naviac oproti mojmu povodnemu, predpokladam ze podsvietenie (nema to moc co ine asi byt)... v konektore kruzku pod volantom tento pin mam (ostatne su prazdne, len dierky), takze predpokladam ze vedenie k tomuto pinu v kruzku bude a ze ked mi to nesvieti, je len niekde nieco nezapojene este pred kruzkom. nemate niekto skusenost? dik
moje sucasne hondy:
accord coupe 3.0 V6 AT/LPG 98, accord sedan 2.2 ictdi MT 04, cr-v 2G AT/LPG 02, jazz MT 05
moje ex:
miata turbo, cr-v 1G AT/LPG , civic 5D 6G MT, civic coupe 2D 5G MT, civic 4D 5G AT, civic 3D 5G AT
The administrator has disabled public write access.

Změna volantu 29 Oct 2016 17:40 #8

  • pajo
  • pajo's Avatar
  • Offline
  • Senior Member
  • Posts: 43
  • Karma: 0
neviete nikto nic? skusal som doviest 12V na ten cerveno cierny a nesvieti mi to. Pricom v druhom aute (6G) na tom istom volante na tomto kabli svieti. Akurat tam som musel prerabat vsetko kvoli inym konektorom, a viem ze som tam aj uzemnoval daco. je mozne ze v 7g chyba uzemnenie osvetlenia a preto to nesvieti? nemate niekto schemu osvetlenia ovladacov na volante a popis pinov na cievke volantu? dik
moje sucasne hondy:
accord coupe 3.0 V6 AT/LPG 98, accord sedan 2.2 ictdi MT 04, cr-v 2G AT/LPG 02, jazz MT 05
moje ex:
miata turbo, cr-v 1G AT/LPG , civic 5D 6G MT, civic coupe 2D 5G MT, civic 4D 5G AT, civic 3D 5G AT
The administrator has disabled public write access.

Změna volantu 30 Oct 2016 15:01 #9

  • Chris
  • Chris's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • Posts: 1148
  • Thank you received: 38
  • Karma: 18
za chvilu ti odpise rumyboj, on vyrabal redukcie , kde si si do pred FL namontoval FL volant a budiky a mal si potom aj palubak a ine vyhody faceliftu. Tusim tam bolo spominane aj to podsvietenie.

Su tam aj schemy koncoviek aj od volantu, tak skus pozriet.

Pripadne tusim mam doma jedne tlacidla z FL aj s volantom z FL ak by si mal zaujem....

www.hondacc.eu/forum/upravy-performance-...ikov-do-predfl-03-05
The administrator has disabled public write access.

Změna volantu 30 Oct 2016 15:10 #10

  • rumy
  • rumy's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • Posts: 258
  • Thank you received: 16
  • Karma: 10
nechce sa mi moc rozpisovat aby sme si usetrili otazky a odpovede tak prosim ta zloz z volantu airbag a odfot ten konetor.. ale v skratke ten cervno cierny kabel ak si dobre pamatam je na 12V cize by mal osvietti tlacidla
Honda Accord
Rok: 2005
Motor: 2.2 diesel
The administrator has disabled public write access.
  • Page:
  • 1
  • 2
Time to create page: 0.117 seconds
Powered by Kunena Forum