Slovak Czech Dutch English French German Greek Hungarian Polish Turkish
Welcome, Guest
Username: Password: Remember me

TOPIC: Všetko o svetlách

Všetko o svetlách 21 Sep 2016 22:32 #211

  • i-vtec
  • i-vtec's Avatar
  • Offline
  • Platinum Member
  • Posts: 404
  • Thank you received: 5
  • Karma: 0
ok dik prislo mi to divne ,ze sa to da zalozit aj tak aj tak..
The administrator has disabled public write access.

Všetko o svetlách 26 Sep 2016 21:33 #212

  • Marek S.
  • Marek S.'s Avatar
  • Offline
  • Platinum Member
  • Posts: 586
  • Thank you received: 8
  • Karma: 4
Prečo nerepasovat paraboly xenonovych projektorov:

Hore po repase, dole nove projektory




Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk
Last Edit: 26 Sep 2016 21:34 by Marek S..
The administrator has disabled public write access.

Všetko o svetlách 29 Sep 2016 16:07 #213

  • Donroberto
  • Donroberto's Avatar
  • Offline
  • Senior Member
  • Posts: 43
  • Karma: 0
Potrebujem radu ohladom svetiel, chcel som odpojit dorabane xenony a dat tam H1 ziarovky osram no ked som dal dole krytku svetiel tak vybojka je priamo na kable napojena neviem ju odpojit a nahradit H1
Ako to spravit?
The administrator has disabled public write access.

Re:Všetko o svetlách 29 Sep 2016 20:25 #214

  • Marek S.
  • Marek S.'s Avatar
  • Offline
  • Platinum Member
  • Posts: 586
  • Thank you received: 8
  • Karma: 4
Výbojka je napojená na štartér a balast, takze ten treba po kábli nájsť- balast bude najskôr pripojený na OEM kabeláž takze ho treba odpojiť a odtiaľ napojiť h1 žiarovku


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk
The administrator has disabled public write access.

Všetko o svetlách 24 Jun 2017 20:27 #215

  • PaloS
  • PaloS's Avatar
  • Offline
  • Premium Member
  • Posts: 152
  • Thank you received: 3
  • Karma: 1
Pár strán dozadu, ste písali, že najlepšie je rozoberať svetlá zahriatím v krabici s dierou na teplovzdušnú pištoľ. Chcem sa opýtať, či stačí nejaká z hrubšieho kartónu, alebo akú krabicu ste spomínali.
Potom keď to budem chcieť naspäť zlepiť, treba to staré lepidlo dostať preč a na zlepenie použiť nové? Či zase s pôvodným lepidlom nahriať a nejak posťahovať nechať zatvrdnúť? Mám dosť špinavé svetla zvnútra a chcel by som ich rozlepiť a vyčistiť, potom zvonku ešte zrenovovať. Keď som auto prvýkrát videl, tak som myslel, že bolo zatopené ale prekutral som všetko a nebolo. Videl som také svetlá aj na inom accorde 8g predface, tak asi majú nejakú vadu. Viete poradiť, čím to skúsiť z vnútra po rozlepení vyčistiť?



Honda Accord sedan 2010 / CU2 MT / Executive / Buran Silver Metallic
Last Edit: 24 Jun 2017 22:38 by PaloS.
The administrator has disabled public write access.

Všetko o svetlách 25 Jun 2017 08:53 #216

  • Marek S.
  • Marek S.'s Avatar
  • Offline
  • Platinum Member
  • Posts: 586
  • Thank you received: 8
  • Karma: 4
Ahoj, ideálne svetlo nahriať v celom objeme, ničmenej, veľký bacha na tú krabicu, mne sa pri nastavení na II stupeň začala krabica horieť :D.

Určite pôvodné lepidlo nedávaj preč, práveže sa ho snaž čo najmenej odtiaľ dať preč. Na doplnenie použi butyl v šnúre, tzv. butylová šnúra, musí byť rovnakej farby, nekombinovať napr. šedú a čiernu.

Ďalej najhoršie na tomto je, odtiahnuť to sklo lebo ho nie je za čo chytiť a páčenie skrutkovačom na kraji lemu zas robí značnú neplechu a ohýba celý kryt svetla jak sa o to človek opiera, tak som rozmýšlal použiť prísavku a pricucnúť na to sklo. Accord má veľké svetlo je s tým docela popiplačka, tka si priprav troška nervy.

Potom zlepenie, odporúčam si kúpiť také tie malé zverky na pružine, lebo ja som ich nepoužil a nezlepil som to dobre a po čase sa mi to sklo troška odtiaľ dalo preč a začalo vlhnuť :(

Na čistenie skla použi čo najjemnejšiu handričku, NETLAČ, je to mäkký plast. Čo najmenej sa toho chytať.
The administrator has disabled public write access.

Všetko o svetlách 25 Jun 2017 21:24 #217

  • PaloS
  • PaloS's Avatar
  • Offline
  • Premium Member
  • Posts: 152
  • Thank you received: 3
  • Karma: 1
Ahoj, ďakujem za info od profíka ;)
Akú teplotu použiť a ako dlho aby bolo to bez požiaru? Mám totiž k dispozícií profi pištole Leister Triac S (na lepenie pvc na plochých strechách) a tam môžem zregulovať teplotu 20-700°C. Lebo vykladať krabicu z vútra sádrokartónom sa mi nechce :)
Problém zatiaľ je, že čo som objavil video, tak tie 8g svetlá majú sivé lepidlo a zatiaľ som našiel len čierne butylové šnúry.
Prísavky na sklo aj nejaké mám, tak môžem vyskúšať, či sa tam pricucne.

Honda Accord sedan 2010 / CU2 MT / Executive / Buran Silver Metallic
The administrator has disabled public write access.

Všetko o svetlách 26 Jun 2017 09:29 #218

  • Marek S.
  • Marek S.'s Avatar
  • Offline
  • Platinum Member
  • Posts: 586
  • Thank you received: 8
  • Karma: 4
Nejaké mám doma, príšerne sa s tým pracuje ale ide to. Ak tak sa zastav, bývam pri Trnave, ale iba cez niektoré víkendy.

Pištoľ nastav tak na 100 stupňov a nechaj tam svetlo 10-12 min, pre istotu to kontroluj, ale 100 stupňov prednému sklu určite neublíži. Ak by to nešlo, skús 120 atď.
Last Edit: 26 Jun 2017 09:31 by Marek S..
The administrator has disabled public write access.

Všetko o svetlách 26 Jun 2017 18:35 #219

  • PaloS
  • PaloS's Avatar
  • Offline
  • Premium Member
  • Posts: 152
  • Thank you received: 3
  • Karma: 1
Aj by som sa zastavil, keby to nebolo 450 km ;)
No musím sa na to psychicky pripraviť a potom nájsť nejakú celú sobotu na to. Vďaka za rady :handshake
Honda Accord sedan 2010 / CU2 MT / Executive / Buran Silver Metallic
The administrator has disabled public write access.

Všetko o svetlách 28 Jun 2017 22:59 #220

  • pajo
  • pajo's Avatar
  • Offline
  • Senior Member
  • Posts: 43
  • Karma: 0
pani mam na predaj NHK projektory od Mareka S aj s vybojkami 4300K, jazdene resp. svietene asi 10 hodin dokopy... auto predane bez nich. cenu si predstavujem 150, stalo ma to ak sa nemylim cca 200..su uz aj s drziakmi do 7G accorda, v ramci BA kludne namontujem... pridam nejake ballasty, mam na vyber.. svietilo to fakt jak blazen, len auto slo prec pod cenu tak som vybral co sa dalo :)
Attachments:
moje sucasne hondy:
accord coupe 3.0 V6 AT/LPG 98, accord sedan 2.2 ictdi MT 04, cr-v 2G AT/LPG 02, jazz MT 05
moje ex:
miata turbo, cr-v 1G AT/LPG , civic 5D 6G MT, civic coupe 2D 5G MT, civic 4D 5G AT, civic 3D 5G AT
The administrator has disabled public write access.
Time to create page: 0.103 seconds
Powered by Kunena Forum