Slovak Czech Dutch English French German Greek Hungarian Polish Turkish
Welcome, Guest
Username: Password: Remember me

TOPIC: Dopreskané sklo na reflektoroch A7G Predface

Dopreskané sklo na reflektoroch A7G Predface 29 Jul 2016 23:35 #11

Jacker2 dík za ponuku, práve na výmenu skiel sa necítim keďže som nemtavý :unsure:
The administrator has disabled public write access.

Re:Dopreskané sklo na reflektoroch A7G Predface 30 Jul 2016 01:31 #12

  • Marek S.
  • Marek S.'s Avatar
  • Offline
  • Platinum Member
  • Posts: 586
  • Thank you received: 8
  • Karma: 4
Aftermarket a OEM z vonka vyzerajú rovnako ale to sa o parabolách nedá rozhodne povedať. Nejaké DEPO a pod, svieti určite horšie ...
Vraj sa ale dajú prehádzať projektory medzi OEM a druhovýrobe, práve to riešime.
Ale či je tam homologácie na xenon pri druhovýrobe, netuším.
Medz OEM halogénkami a xenóny su mimo projektorov úplne malé rozdiely, takze dajú sa kľudne kúpiť halogény a použiť tie. A tie su homologovaný na xenon tiež. Dajako to vyriešime :)


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk
The administrator has disabled public write access.

Dopreskané sklo na reflektoroch A7G Predface 14 Aug 2016 10:24 #13

  • Nzulu
  • Nzulu's Avatar
  • Offline
  • Junior Member
  • Posts: 23
  • Karma: 0
Já bych to zkusil rozleštit, jestli to není opravdu hlubovké. Minulý rok jsem to dělal na svém Accu a dost to pomohlo.Světla jsem pak oštetřil voskem a zatím pořád dobrý.Nové je nové, to je jasný. Já jsem ale s výsledkem spokojený.


Last Edit: 11 Sep 2016 22:45 by Chris.
The administrator has disabled public write access.

Dopreskané sklo na reflektoroch A7G Predface 14 Aug 2016 10:39 #14

  • Nzulu
  • Nzulu's Avatar
  • Offline
  • Junior Member
  • Posts: 23
  • Karma: 0
Se nepovedlo vložit obrázek tak jak jsem chtěl :-/ EDIT příspěvku nevidím :thinkk
Takže, před, během, po..






Last Edit: 11 Sep 2016 22:45 by Chris.
The administrator has disabled public write access.

Dopreskané sklo na reflektoroch A7G Predface 15 Aug 2016 21:02 #15

  • jacker2
  • jacker2's Avatar
  • Offline
  • Elite Member
  • Honda Accord 2,4 cl9
  • Posts: 316
  • Thank you received: 3
  • Karma: -1
osobne som lestil uz tiez skla na oboch mojich utach a zatial uplne v pohodke ..skusil by som najskor to
The administrator has disabled public write access.

Dopreskané sklo na reflektoroch A7G Predface 11 Sep 2016 16:13 #16

Po čase sa hlásim znovu. Na radu viacerých kolegov som si skúsil leštenie. Použil som sadu Carex. Robil som s touto sadou po prvýkrát, takže s 3m a Meguiar's sadami to neviem porovnať. Ale myslím že výsledok by bol ten istý aj za pomoci 3m pást, brúsnych papierov a plátien.
Treba len vedieť postup. Keďže som lajbavý, podarilo sa mi pod jedným svetlom prebrúsiť. Nevadí. Predný nárazník sa bude aj tak lakovať.
Najprv som oblepil okolie svetla pvc páskou - osobne si myslím že je lepšie kvôli prístupu a kvalite vykonanej práce svetlá vymontovať (môj názor), kvalita by bola o dosť lepšia.
Začal som 240 nasucho, pokračoval 600 nasucho - tieto dve zrnitosti zoberú najväčší bordel a zrovnajú základ. Pozn. Pravé svetlo bolo popraskané zvnútra takže tam to je v rámci možností - tam som začal priam brutálne 180-tkou.
Pokračoval som 1200, 2000 a 3000 pod vodou (udržovať stále vodu lebo odplavuje zbrúsené čiastky). Nasledovalo vyleštenie priloženou pastou a xakonzervovanie carbaubským voskom.
Keďže asi dvadsať rokov skladám modely aut a kamionov a robím z autolakmi a 2k lakmi tak som si tento postup upravil.
Takže:
- 240, 600, 800, 1000 - nasucho
- 1200, 2000, 3000, 3200, 3600, 4000, 6000, 8000 a 12000 - namokro, pozn. set 3200 -12000 sa používa na leštenie vysokolesklých povrchov (napríklad hudobné nástroje...)
- 3m pasty v slede zelená, žltá a modrá (polytúra) - odlejú vám bez problémov v autolakovni aj po 1 dcl
- Meguiars Scratch X doctor (na odstránenie drobných škrabancov)
- Silicon glaze (Amway), vosk na lesk
- Carnaubský vosk (uv ochrana)
Nasledovať bude fólia na svetlá kvôli ochrane. Avšak aj po tomto náročnom a pracnom postupe sú svetlá (kryty) zreparované tak na 85 %. Pozn.v dvoch profirmách mi ich odmietli urobiť s neistým výsledkom. Pravý reflektor je dopukaný zvnútra takže tam to neriešim...










Last Edit: 11 Sep 2016 16:16 by Pavel Amrich.
The administrator has disabled public write access.

Dopreskané sklo na reflektoroch A7G Predface 11 Sep 2016 16:26 #17

...a ešte jedna fotečka spred leštenia...
The administrator has disabled public write access.

Dopreskané sklo na reflektoroch A7G Predface 11 Sep 2016 19:34 #18

  • scream
  • scream's Avatar
  • Offline
  • Elite Member
  • Posts: 196
  • Thank you received: 3
  • Karma: 1
mas to jak nove, parada :)
The administrator has disabled public write access.

Dopreskané sklo na reflektoroch A7G Predface 11 Sep 2016 20:09 #19

Dík. Určite sa to dá aj lepšie... Ale je to predsa len 12 ročné auto, tie svetlá už niečo prežili. Z metra je to dobré. Hlavne že dovidím ďalej... :)
The administrator has disabled public write access.

Dopreskané sklo na reflektoroch A7G Predface 11 Sep 2016 22:47 #20

  • Chris
  • Chris's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • Posts: 1148
  • Thank you received: 38
  • Karma: 18
Super Job :super :yes
The administrator has disabled public write access.
Time to create page: 0.106 seconds
Powered by Kunena Forum