Slovak Czech Dutch English French German Greek Hungarian Polish Turkish
Welcome, Guest
Username: Password: Remember me

TOPIC: accord 7g 2.4 manual

accord 7g 2.4 manual 01 Nov 2016 22:06 #21

  • Chris
  • Chris's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • Posts: 1148
  • Thank you received: 38
  • Karma: 18
noooo tak idem povedat do DTM a pod nech pouzivaju len combicka, lb su stabilnejsie v zakrutach :D :-D
The administrator has disabled public write access.

accord 7g 2.4 manual 02 Nov 2016 00:17 #22

  • i-vtec
  • i-vtec's Avatar
  • Offline
  • Platinum Member
  • Posts: 404
  • Thank you received: 5
  • Karma: 0
to uz neviem na akych zuvackach jazdil , i bully suhlasil ,ze ten sirsi zadny rozvor a vyssia vaha na zadku robi auto v zatackach na zadok stabilnejsie kezde je viac vyvazene ako sedan pomer zadok a predok nehovoriac otom ze markos mal na pporovnanie este horsi pomer kezde mal v sedane tazsiu naftu co ten rozdiel este umocnilo ,co je i logicke asi niekto chybal na hodinach fyziky chlapci ...
tiez mam rovnaky rozmer aj na letnych aj na zimnych a je to sakra rozdiel to viem, ale viem aj to ,ze mi nikdy nebude uskakovat prdel ako na sedane ci nejako hatchi ,cize stabilnejsi zadok v zakrutach ci sa to niekomu paci ci nie .. to je proste fakt :rock

too chris ... tak sa ich opytaj preco maju v BTCC tourera a nie kratkeho a inak ked tu miesas zavodne auta tak si pozri kde maju baterky a nadrze pre rozlozenie vahy na napravy :woohoo: .. urcite nemaju dalsich 50kg zo zadku presunutych na prednu napravu ako vysportovany CTD-i :D
Last Edit: 02 Nov 2016 00:54 by i-vtec.
The administrator has disabled public write access.

accord 7g 2.4 manual 03 Dec 2016 18:27 #23

  • TiBi
  • TiBi's Avatar
  • Offline
  • Junior Member
  • Posts: 23
  • Karma: 0
zdravím, dostal som ponuku od jedneho majiteľa z môjho okolia na accora k24, manual, sedan, 6 rychlostní, executive vin
(JHMCL95804C217581) problem je že to ma nabehané 325tisíc KM.

Za normalných okolnosti by som nad tímto neuvažovaj ale vzhľadom na to že :
1. o auto vyzerá byť starané, bolo my povedané podvozok po repase
2. majiteľa som sem tam videl jazdit, nevšimol som si že by to vytáčal...
3. suhlasil s prehliadkou auta (na zdvyhák)

Zaujmali by ma vaše nazory a čo to auto ešte môže vydržať ? :)
Last Edit: 04 Dec 2016 08:55 by TiBi.
The administrator has disabled public write access.

accord 7g 2.4 manual 03 Dec 2016 21:42 #24

  • DworiBak
  • DworiBak's Avatar
  • Offline
  • Platinum Member
  • Accord CW3
  • Posts: 501
  • Thank you received: 25
  • Karma: 9
ročník 04,zvednout a podívat,výfuk asi bude po tech letech ko,jestli nereznou lemy,dvere atd.
The administrator has disabled public write access.

accord 7g 2.4 manual 04 Dec 2016 00:24 #25

  • i-vtec
  • i-vtec's Avatar
  • Offline
  • Platinum Member
  • Posts: 404
  • Thank you received: 5
  • Karma: 0
suhlasim ,najvacsia chyba toho auta je hrdza ... pri tych km pocitam ,ze uz bude pekne nacaty na nasich solenych cestach , zadne lemy kde sa napaja na naraznik srubou ,alebo vnutorne hrany , vsetky dvere ,vytoc si ten gumovy doraz co je dole v dverach na zavit ci totam nema uz nacate a tym aj kus uvidis do dveri , spodok dufaj ,ze nieje niecim len tak nagabany a ked uz , ze to ma riadne osetrene ,ze to pred predajom len tak nenastriekal zhrdzavete niecim ... motorovo ,ci menil retaz a vodnu pumpu ,popripade spotrebu oleja ci nehuly moc atd .. podvozkev diely neni problem ,to je spotrebak ,horsia je hrdza a motor s prevodovkou ked je vylietany ... inak auto ked je starane ani 300000km nieje ziaden koniec ..
The administrator has disabled public write access.

accord 7g 2.4 manual 05 Dec 2016 09:59 #26

  • TiBi
  • TiBi's Avatar
  • Offline
  • Junior Member
  • Posts: 23
  • Karma: 0
A čo sa týka motoru skontrolovať tlaky vo valcoch ?
Last Edit: 05 Dec 2016 09:59 by TiBi.
The administrator has disabled public write access.

accord 7g 2.4 manual 05 Dec 2016 11:15 #27

  • Marek S.
  • Marek S.'s Avatar
  • Offline
  • Platinum Member
  • Posts: 586
  • Thank you received: 8
  • Karma: 4
Z krátkeho vlastníctva 2.4 ti poviem že ono tam toho skontroluj viacej:

Motor: Tlaky vo valcoch, stav reťaze, alternátor ako dobíja, klíma a pod.
Podvozok: Stav všetkých ramien a čapov. To že bolo niečo vymenené je pekné, ale za čo to bolo vymenené ? OEM, druhovýroba - ak áno, aká? Príkladom, čapy značky MOog a podobne ti vydržia tak pol roka. OEM čapy 80 euro kus, 555 čapy už sa ťažko zháňajú, tie sú za 30 euro.
Zadné ramená sa vyrábajú iba OEM a silenty sa nedajú kúpiť oddelene. Iba celé ramená, každé rameno 80 euro, na každej strane 5 ramien, teda 10 ramien. Všetko daj poriadne skontrolovať.
Ložiská sa prejavujú klasicky hučaním, vzadu sú ložiská kompletne s nábojom, takže treba meniť spolu.
Nezabudni na tlmiče/pružiny. Ak sú tam ešte OEM, tak nepočítaj že dlho vydržia. V prípade že sa dávala druhovýroba, zisti značku. Veľa ľudí mení iba tlmiče, ale takisto treba aj pružiny, má to vplyv.

Mechanika Jednoznačne, stav kĺbov a hriadeľe. Opotrebenie sa prejavuje trasením volantu okolo 110 km/h. Druhovýroba kvalitná neexistuje, každý ju do pol roka vyhodil a kúpil OEM. Cena OEM = 500 euro/1 hriadeľ. Máš tam dve.

Svetlá Ak sú tam halogény od výroby, tak paraboly budú už pekne v háji. TO isté plati pre xenóny, pri dennom svietení s týmto nájazdom, už budú načaté. Nie je to závažný bod, ale mysli naň. Takisto balast/štartér už pri týchto kilometroch vie trápiť. OEM je predražený, náhradu ti viem ponúknuť i ja.

No to je zbežne čo ma napadlo.
The administrator has disabled public write access.

accord 7g 2.4 manual 05 Dec 2016 12:14 #28

  • i-vtec
  • i-vtec's Avatar
  • Offline
  • Platinum Member
  • Posts: 404
  • Thank you received: 5
  • Karma: 0
TiBi wrote:
A čo sa týka motoru skontrolovať tlaky vo valcoch ?

tak to je samozrejme ,ale napr. pri A6G som zistil ,ze aj ked su pri 300tkm tlaky krasne ,motor stale dost zerie olej .. takze asi tak
The administrator has disabled public write access.

accord 7g 2.4 manual 05 Dec 2016 12:30 #29

  • Kmoda
  • Kmoda's Avatar
  • Offline
  • Premium Member
  • Posts: 126
  • Thank you received: 1
  • Karma: -1
Přesně tak,změřením tlaků určitě nezjistíš jestli bere olej. To jedině že by sis to před koupí vzal na dlouhodobé testování. Já měl na C5g tlaky skoro jak nové a motor bral litr oleje na 400 km. Po rozebrání motoru první dva kroužky OK a třetí stírací v háji. Prostě byla unavená ta harmonika co kroužky přitlačuje ke stěnám válce tak,že byli kroužky zalezlé v drážkách...
Hondy trpí pouze na stírací kruhy,proto jedou pořád dobře i když berou olej...
The administrator has disabled public write access.

accord 7g 2.4 manual 22 Jan 2017 17:32 #30

  • TiBi
  • TiBi's Avatar
  • Offline
  • Junior Member
  • Posts: 23
  • Karma: 0
zdravím, tak aby sme to tu nejako ukončili... :unsure:

Kupil som toho vyšie spomínaneho accorda, už ho vlastním cca mesiac a som s ním nadmieru spokojný :-D
A všetkým vám dakujem za vaše nazorý :)
Last Edit: 22 Jan 2017 17:33 by TiBi.
The administrator has disabled public write access.
Time to create page: 0.104 seconds
Powered by Kunena Forum